OPIS STACJI, PRZYSTANKÓW, BOCZNIC
Serdecznie witam wszystkich gości naszej strony poświęconej historii kolei szprotawskiej i dziejów ludzi z nią związanych.
Serwis ma charakter niekomercyjny. Chcemy wyłącznie spopularyzować historię i kulturę regionu, ludzi wsi i ich dokonania. Nie ma tu i będzie żadnych reklam. Zamieszczane informacje, efekt wielomiesięcznej pracy profesjonalistów i hobbystów, udostępniamy wszystkim zainteresowanym bezpłatnie. Liczymy na to, że skorzystają z niego zarówno szkoły (do realizacji własnych zajęć regionalnych), krajoznawcy i grupy mieszkańców. Chcemy dołozyć jakąś cegiełkę do pobudzenia lokalnego patriotyzmu i dumy z "małej ojczyzny".
W serwisie wykorzystujemy zdjęcia zrobione przez grupę ludzi, entuzjastów kolejki szprotawskiej. Dla pełniejszej dokumentacji wsi, stacji, otoczenia korzystamy jednak również ze zdjęć odnalezionych np. na różnych stronach internetowych. Nie wszystkie z nich są nam przekazywane w pełni sformalizowany sposób. Nie zawsze udaje się nam dotrzeć do ich właścieli i poprosić o zgodę na publikację na naszej stronie. Tym z którymi nawiązaliśmy kontakt już podziękowaliśmy, pozostałym dziękujemy w taki nieco anonimowy, zbiorowy sposób. Wszystkich, których zdjęcia tutaj zamieściliśmy prosimy o kontakt.
Mam nadzieję, że cel, jakim jest pokazanie mieszkańcom maksymalnie szerokiej perspektywy ich wsi, maksymalnie dokładne udokumentowanie losów ziemi kolei szprotawskiej, usprawiedliwia te nasze działania. Wszystkie zdjęcia są podpisane (źródło, autor). Oczywiście, gdyby ktoś z autorów wyraził taką wolę, zdjęcia usuniemy, ale pozostaję z nadzieją, że nikt z Was, drodzy dokumentaliści, tego nie zażąda, mimo, że za zdjęcia nie płacimy pieniążkami...
Pozdrawiam, Mieczysław J. Bonisławski
Serwis powstał i funkcjonuje dzięki środkom finansowym Gminy wiejskiej Zielona Góra